iPhone 17 Pro Max, 48 MP Telefoto Lens ile Gelebilir

Yaklaşık iki yıl sonra piyasaya sürülmesi beklenilen Apple iPhone 17 Pro Max akıllı telefonun 48 megapiksel (MP) telefoto lense sahip olacağı ileri sürüldü.

MacRumors’un haberine göre Analist Jeff Pu, Hong Kong merkezli yatırım şirketi Haitong International Securities ile bu hafta Apple tedarikçisi Largan Precision’a odaklanan bir araştırma notunda, iPhone 17 Pro Max’in yükseltilmiş 48 MP telefoto lensinin Apple’ın yakında çıkacak olan Vision Pro başlığıyla kullanılmak üzere optimize edileceğini söyledi. Bu noktada Vision Pro’nun 2024 yılının başlarında ABD’de piyasaya sürüleceğini hatırlatalım.

iPhone 15 Pro modellerinde 48 MP ana, 12 MP ultra geniş ve 12 MP telefoto lensler bulunuyor. İOS 17.2’den itibaren bu cihazlar, Vision Pro’da oynatmak üzere 3B derinlikli uzamsal video kaydedebilecek. Yatay yönde tutulduğunda, ana ve ultra geniş lensler birleşerek uzamsal videoyu ilave derinlikle kaydedebilecek.

Bu yılın başlarında Pu, iPhone 16 Pro modellerinin 48 MP ultra geniş lense sahip olacağını, dolayısıyla iPhone 17 Pro Max’in tamamen 48 MP lenslerden oluşan bir arka kamera sistemine sahip ilk iPhone modeli olabileceğini söylemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x