Kaan Tangöze’nin 100. Yıl Kutlamasında Atatürk İçin Söyledikleri Yerden Yere Vuruldu

Duman grubunun solisti Kaan Tangöze’nin, Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamaları için sahneye çıktığı anlarda söylemiş olduğu bazı sözler görenlerin keyfini kaçırdı. ‘Mustafa Kemal Atatürk’ün bize verdiği yetkiyle ‘İçerim ben bu akşam’ diyoruz’ diyen Kaan Tangöze, tepkilerin hedefi oldu.

29 Ekim Pazar günü Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamalarında İstanbul’un pek çok semtinde sahneler kuruldu, sanatçılar hayranlarıyla Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşadı.

100. yıl kutlamalarında yer alan ünlü isimlerden biri de Duman grubu oldu. 100. yıl coşkusuyla sahnede en sevilen şarkılarını seslendiren Duman grubu, solist Kaan Tangöze’nin söyledikleriyle çok tepki çekti.

En bilindik şarkılarından “İçerim Ben Bu Akşam”ı söylemeden önce mikrofona “Mustafa Kemal Atatürk’ün bize verdiği yetkiyle ‘İçerim ben bu akşam’ diyoruz” diyen Kaan Tangöze sosyal medyada gündem oldu.

Ünlü sanatçının söyledikleri gören herkesin tepkisini çekti.

Kaan Tangöze’nin bu sözleri sonrası sosyal medya resmen yıkıldı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerini ve vermiş olduğu özgürlükleri farklı bir noktada değerlendirdiğini ve bunun yanlış olduğunu söyleyenler vardı.

‘Şu an mevcut iktidarın devam etmesini ve bi kesimin Atatürk ‘e nefret duymasına sebep bu abi ve onun düşüncesinde olanlar. Yani tatlı su solcuları ?’

Büyük bir kesim, bu söylemler yüzünden oldukça yüksek tepkiler verdi.

??

??

??

??

??

??

Sosyal medyada tepkiler büyümeye devam ediyor.

Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda buluşalım!

??

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x