Milli Piyango’da büyük ikramiye seyyar satıcılara daha çok çıkıyor

Büyük ikramiyenin bu yıl 400 milyon lira olarak belirlendiği Milli Piyango’nun yılbaşı biletleri, İstanbul’da yoğun ilgi görüyor.

DHA’nın haberine göre, biletlerin yaklaşık yüzde 75’inin satıldığını belirten İstanbul Milli Piyango Bayileri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Yazıcı, “Müşterilerimizin biletlerini bir an önce alması lazım. Çünkü son haftalarda biletler bitmek üzere” diye konuştu.

‘İKRAMİYELER SEYYARLARDAN DAHA ÇOK ÇIKIYOR’

Bu yılki ikramiyenin şu ana dek verilen en yüksek ikramiye olduğunu belirten Yazıcı, “Biletlerin yüzde 45-50’si zaten İstanbul’da satılıyor. Cumhuriyet tarihinde ilk defa geçen yıl yapıldı ve bu yıl da büyük ikramiyenin tamamı dağıtım garantili oldu. Bu çok güzel bir şey. Büyük ikramiyelerin, seyyarlardan daha çok çıktığını söylemek isterim. Çünkü klasik piyangonun yüzde 70-80’ini seyyar bayiler satıyor. Bu yılki ikramiye de Türk tarihinde rekor bir ikramiye, alan için hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

‘TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN GELİYORLAR’

30 yıldan sonra ilk defa bilet satan Nimet Abla’nın yeğeni Nimet Özden, “Bugün özellikle müşterilerimize hizmet etmek için buradayım. Herkese bol şanslar diliyorum. İnşallah büyük ikramiyeleri benim elimden veririz. Geçen yıla göre bu yıl çeyrek daha fazla gidiyor. Günde 50 bin tane bilet satıyoruz. Son bir hafta on gün içinde bu satış sayısı daha da artacaktır. Tamamının dağıtım garantili olması da önemli bir faktördür. Türkiye’nin her yerinden Nimet Abla’ya bilet çekmeye gelen müşterilerimiz var. Mektuplar atıyorlar, telefonlar açıyorlar, bilet ayırtıyorlar. Elimizden gelen tüm hizmeti vermeye çalışıyoruz. Çekilişe az süre kaldı, herkesi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

‘İSTİKLAL CADDESİ’NDE SATIŞLAR YOĞUN’

30 yıldır İstiklal Caddesi’nde Milli Piyango bileti sattığını söyleyen İbrahim Ünlü, şu ifadeleri kullandı:

“Bu zamana kadar birkaç defa ikramiye dağıttım. Bu sene de çılgın 400 milyon inşallah benden çıkar. Tamamı dağıtım garantili Milli Piyango’yu inşallah ben satarım. Satışlar aşırı yoğun. Biletlerin yüzde 90’ı bitmek üzere. Çeyrek bilete yoğun talep var. Ben yarıma ve tama çıkmasını istiyorum. Çünkü onları aldım. İnsanlara umut, şans dağıtıyoruz.”

Yaklaşık 40 yıldır İstiklal Caddesi’nde bilet sattığını belirten Mustafa Kaya da “Dağıtım garantili olduğu için bu yıl satışlarda biraz daha yoğunluk bekliyoruz. Bilet almaya gelenler çıkarsa uçak, gemi, yat alırım diye hayaller kuruyor” diye konuştu.

‘FAKİRE FUKARAYA DAĞITIRIM, KLASİKTİR BU’

Her yıl mutlaka bir bilet aldığını söyleyen kamu çalışanı Nuri Yılmaz, “Bütçeme göre bir tane aldım. Çıkarsa hayaller çok. Çünkü miktar çok büyük. En başta bir ev sonra araba alacağım. Ardından biraz yatırım yaparım. Ondan sonra da fakire, fukaraya, çevremize, eşe, dosta dağıtırız, klasiktir bunlar. Ülkeme, milletime katma değer yaratacak yatırımlar da yapmak isterim tabii” dedi.

‘GÖKTEN ALTIN DÜŞSE BİR TANESİ BOYNUMA GEÇMEZ’

İkramiye aldığı bilete isabet ederse ikramiyeyi dağıtacağını söyleyen İbrahim Demir ise “Kime çıkarsa artık, herkese bol şanslar dilerim. Herkesin parası bizim paramızdır. Özellikle fakirlere çıksın. Para nedir ki şu ölümlü dünyada. Ama öteki hayatımda gökten altın düşse bir tanesi benim boynuma geçmez” ifadelerini kullandı.

Yılbaşı çekilişinde dağıtılacak toplam ikramiye tutarı ise 2 milyar 355 milyon 650 bin lira olacak. Belirlenen kuralla bilet payına bakılmaksızın büyük ikramiye, isabet ettiği satılan bilet ya da biletler arasında eşit olarak paylaştırılacak. Milli Piyango yılbaşı çekilişi büyük ikramiye satılan bilete çıkana kadar devam edecek.

Çekiliş, 31 Aralık gecesi televizyonda canlı olarak yayınlanacak ve tüm çekiliş sonuçları Milli Piyango’nun internet sayfasından açıklanacak. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x