Pixel 9 haberleri kullanıcıları heyecanlandırmaya başladı

Google, Pixel 9 serisi akıllı telefonları için bir sonraki nesil Tensor G4 yonga seti üzerinde çalışıyor. Bu telefonların 2024’te piyasaya sürülmesi bekleniyor. Samsung’un Sistem LSI bölümü ile işbirliği içerisinde olan Google, Tensor G4 yonga setini geliştiriyor. Bu yonga seti, kod adı Zuma Pro olarak anılıyor ve Samsung’un henüz piyasaya sürülmemiş Exynos 2400 temel alınarak hazırlanıyor. Performans olarak önceki model olan dokuz çekirdekli Tensor G3’ten biraz daha iyi olması bekleniyor.

Tensor G3 yonga seti, kod adı Zuma olarak biliniyor ve Samsung’un Exynos 2300 temelinde geliştiriliyor. G3 yonga seti “Ripcurrent” adında bir kart üzerinde, G4 yonga seti ise “Ripcurrent Pro” adlı bir kart üzerinde test ediliyor.

Pixel 9 haberleri kullanıcıları heyecanlandırmaya başladı

2025 yılında, Google, tamamen özelleştirilmiş Tensor G5 yonga setini içerecek Pixel 10 akıllı telefonunu piyasaya sürmeyi planlıyor. Yonga seti üretim sürecinde önemli bir değişiklik yaparak üretimini Samsung’dan TSMC’ye taşıyor. Bu adım, Google’ın gelecekteki cihazları için özgün bir yonga seti oluşturma hedefinin bir parçasıdır.

Geçmiş raporlara göre, Google, Tensor G3 yonga seti ile donatılmış Pixel 8 ve Pixel 8 Pro akıllı telefonları 4 Ekim 2023’te piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu telefonlarda tasarım ve kamera yönünden önemli iyileştirmeler bekleniyor.

Her iki model de daha büyük ISOCELL GN2 ana kamera sensörleriyle gelirken, Pixel 8 Pro, 64MP ultra geniş açılı bir kamera, Pixel 8 ise 12MP ultra geniş açılı bir kamera içerecek. Pixel 8 Pro, 5x optik zoom özelliğine sahip 48MP telefoto kamera ile birlikte gelmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x