Ali Koç’tan Mehmet Büyükekşi’ye Nihat Özdemir çağrısı

SÖZCÜ TV’de duayen gazeteci Uğur Dündar’ın sorularını yanıtlayan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi’ye eski başkan Nihat Özdemir ile Galatasaray kavgası yaptığı şeklindeki iddiaları yanıtlamasını çağrısında bulundu.

Mehmet Büyükekşi’den konu ile ilgili hala bir açıklama gelmediğini belirten Ali Koç, şunları söyledi:

“Sayın Büyükekşi, Fenerbahçe Kulübü Başkanı olarak sizden rica ediyorum. Siz paradigmaları değiştirmeye geldiniz. Bu vizyona sahip olduğunuzu da biliyorum. Ancak vizyona sahip olmak başka, uygulayabilmek başka bir şey… Bir gazeteci, eski TFF Başkanı ile ilgili bir görüşmesini anlattı. Biz şoke olduk. Bir açıklama gelmedi. Sonra Nihat Özdemir ‘Kavga etmedik’ dedi.”

“DAHA FAZLA ŞEYLER VAR DEDİ”

“Ben çok yalanlama gördüm. Bu yalanlama değil. Biz gazeteciyi aradık. Bize ‘Çok daha fazla şeyler var’ dedi. Şimdi Mehmet Büyükekşi’ye soruyorum; Böyle bir şey oldu mu? Bunları duyunca bizim aklımız şampiyonluk kutlamalarına gidiyor. Şimdi böyle şeyler olunca biz görüntülere başka türlü bakmaya başlıyoruz.”

“TERÖR ÖRGÜTÜ TEMİZLENDİ Mİ?”

“Biz TFF başkanının tarafsız olup olmadığını düşünmek istemiyoruz. Eğer Mehmet Büyükekşi bu konulara açıklama getirmezse biz daha fazla paranoya yaparız. Malum terör örgütü futbola da bulaştı. Kurumlara, bazı takımların içine kadar sızdı. Bu tamamen temizlendi mi emin değiliz.”

NE OLMUŞTU?

Gazeteci Feridun Niğdelioğlu, görüşme yaptığı eski TFF Başkanı Nihat Özdemir’in kendisine “TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi fanatik Galatasaraylıdır. Benim başkan olduğum dönemde Galatasaray için benimle kavga ediyordu. Şimdi orada TFF başkanı olarak oturuyor. Birebir kavga ettim. Galatasaray’ın kavgasını gidip TFF başkanıyla yapan kişi şu anda o koltukta oturuyor” şeklinde ifadelerde bulunduğunu söylemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x