Windows App ile iPhone, iPad ve Mac’ten Windows PC’lere Erişilebilecek

Microsoft bir Windows PC’ye uzaktan bağlanabilen ve ona herhangi bir platformdan erişim sağlayabilen Windows App adlı bir uygulama sunmaya hazırlanıyor. macOS, iOS, iPadOS, Windows ve web tarayıcılarında kullanılabilen uygulama aynı zamanda Windows 365, Azure Sanal Masaüstü, Microsoft Dev Box ve şirketin Uzak Masaüstü Hizmetlerine erişim sağlayan bir ağ geçidi sağlıyor.

Windows App, kullanıcıların birden fazla farklı bulut hizmetine ve uzak bilgisayarlara erişebileceği özelleştirilebilir bir Ana Ekran içeriyor. Uygulamada çoklu monitör desteği, özel ekran çözünürlükleri, dinamik ekran çözünürlükleri ve ölçeklendirme, çevresel yönlendirme ve daha fazlası yer alıyor.

Microsoft, Windows’ta Uzak Masaüstü Bağlantısı uygulamasını yıllardır sunuyor ancak bu uygulama daha genel olarak Windows için bulut bilişime daha geniş bir geçişin sinyalini veriyor.

Uygulama şimdilik yalnızca kurumsal hesaplar TestFlight üzerinden ön izleme olarak mevcut. Kişisel Microsoft hesabı kullanarak oturum açma seçeneği de henüz mevcut değil ancak ileride gelebileceği düşünülüyor. Mac sürümü macOS 12 veya üstünü gerektirirken, iOS/PadOS uygulaması iOS veya iPadOS 16 veya üstünü çalıştıran bir cihaza ihtiyaç duyuyor. Uygulamanın web sürümüne ise windows.cloud.microsoft adresinden erişilebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x